Neden Bilkent

Bilkent Üniversitesi, dört kıtadan 12.000 öğrencisi ve 39 ülkeden öğretim elemanlarıyla uluslararası bir eğitim ve araştırma kurumudur.

Bilimsel yayınlarıyla tanınan öğretim üyeleri, yenilikçi eğitim programları, benzersiz kütüphanesi, modern derslik ve laboratuvarlarıyla Bilkent, dinamik bir eğitim ve öğretim atmosferine sahiptir. Üniversitenin 49 ülkeden 332 yükseköğretim kurumuyla sürdürdüğü değişim programları, öğrencilere yeni akademik ortamları ve farklı kültürleri tanıma fırsatı da sunmaktadır.

Bilkent öğrencileri, üniversite hayatına yeşil ve güvenli bir kampüste adım atmaktadır. Kampüste yıl boyunca düzenlenen öğrenci kulübü etkinlikleri ve festivaller ise yepyeni dostlukların ve renkli bir sosyal yaşamın çıkış noktasıdır. Başta yurtlar, spor tesisleri, sağlık merkezi ve kafeteryalar olmak üzere bir üniversite kampüsünde bulunması gereken tüm olanaklar öğrencilerin hizmetindedir.

Bugüne kadar yetiştirdiği 50.000’in üzerinde mezun ve bu mezunların dünyanın dört bir yanında gösterdiği başarılar, Bilkent Üniversitesi’nin en güçlü referansıdır.

Bilkentli öğrencilerin, Bilkent Üniversitesi’ni tercih etme sebeplerini öğrenmek için: