Kafeteryalar

Kampüs içindeki çok sayıda kafeterya ve lokanta, öğrencilerin sağlıklı ve dengeli beslenmesine yönelik tabildot ve alakart menüler sunmaktadır.

Tabildot Menüleri
Tabildot kafeteryalarda fiks ve seçmeli olmak üzere iki tip menü uygulanmaktadır. Tabildot yemek planı ücretleri aşağıdaki gibidir. Bu fiyatlar, 5 veya daha çok sayıda öğün ücreti tek seferde ödendiğinde geçerlidir. Fiks ve seçmeli menülerde 4 kap yemek sunulur. Seçmeli menülerde öğrenciler 12 çeşit arasından seçim yapabilir.

Tabildot Yemek Planı Ücreti*

Fiks menü (kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği)
60.00 TL
Seçmeli menü (öğle yemeği, akşam yemeği)
120.00 TL

kafeterya* 5 veya daha çok öğün ücreti içeren yemek planları dışında tabldot fiks menü 120.00 TL, seçmeli menü 140.00 TL, fiks kahvaltı menüsü ise 88.00 TL olarak fiyatlandırılır.

Alakart Menüler
Alakart menü sunan kafeteryalarda çorbadan salata ve tatlılara, ızgara et yemeklerinden zeytinyağlılara uzanan seçenekler vardır. Yemek çeşitleri ayrı ayrı fiyatlandırılır. Bir ana yemek ve iki yardımcı yemekten oluşan menüler 150-200 TL arasındadır.

Merkez Kampüs Kafeteryaları:
Tabildot Kafeterya, Cafe In, Coffee Break, Express Kafeterya, Speed, Kıraç, 76. Yurt Kantini, Sözeri Pide Salonu, Starbucks Coffee, Sofa Cafe ve Restoran, Mozart Café, Fiero Cafe, Fameo, Çatı Cafe

Orta Kampüs Kafeteryaları: 
Tabildot Kafeterya, Mozart Cafe

Doğu Kampüs Kafeteryaları: 
Tabildot Kafeterya, Coffee Break, Mozart Café, 90. Yurt Kafeteryası

Kampüsteki bütün kafeteryalar, bireylerin dengeli ve hijyenik bir biçimde beslenebilmeleri için üniversitenin diyetisyenlerince düzenli olarak kontrol edilmektedir. Kafeteryalar İşletmesi Müdürlüğü uzmanları, beslenmeye ilişkin etkenlerin neden olduğu hastalıklar ve bunların ortadan kaldırılabilmesi için gereken diyet ilkeleri çerçevesinde bireylerin yaş, cinsiyet, fiziksel etkinlik düzeyi ve yaşam biçimlerine uygun  beslenme yöntemleri hakkında danışmanlık hizmeti de vermektedir.

Kampüs Çevresindeki Seçenekler

Kampüsün hemen dışında yer alan Bilkent Center, Bilkent Station ve Ankuva Alışveriş Merkezi’nde ise farklı yemek alternatiflerine sahip restoranlar ve kafeler bulunmaktadır. Bu işletmeler, zengin menüleriyle kampüs çevresindeki yiyecek-içecek seçeneklerini artırmaktadır.