Mezunlar Nerede

Bilkent öğrencileri, konularında son derece iyi yetişmiş, sosyal becerileriyle de öne çıkan bireyler olarak diploma alırlar. Güvenli bir geleceğe adım atarken, başarının ve mutluluğun anahtarı ellerindedir.

Bugün sayıları 56.000’i aşan mezunlarımız, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında Bilkent Üniversitesi’ni başarıyla temsil etmektedir.

Bilkent Üniversitesi öğrencileri, henüz okurken iş dünyasının dinamikleriyle tanışmakta ve gelecekteki kariyerlerine erkenden hazırlanmaktadır. Öğrencilere bu doğrultuda hizmetler sunan Kariyer ve Mezunlar Ofisi, mezuniyet sonrası planları konusunda Bilkentlilere ışık tutmakta ve her yıl değişik sektörlerden 100’e yakın kuruluşu kampüste öğrencilerle bir araya getirmektedir. Deneyimli mezunları öğrencilerle buluşturan mesleki toplantılar da düzenleyen bu ofis, mezunların kampüsle bağlarını sıcak tutacak iletişim etkinlikleri de gerçekleştirmektedir. Öğrenci ve mezunların kendi özgeçmişlerini yükleyebildiği ve sisteme üye işverenlere ait ilanlara başvurabildiği özgeçmiş veri tabanı da Kariyer ve Mezunlar Ofisi’nce yürütülmektedir.

Bilkentliler Nerede?

Yurt Dışında Çalışan Mezunların Dağılımı

Yurt Dışındaki Mezunların Yaşadığı İlk 10 Ülke

tablo3

100’den Çok Bilkent Mezununun Çalıştığı Şehirler

tablo4