Meslek Seminerleri

Meslek seçimi, tüm hayatınıza yön verecek çok önemli bir karardır. Bu seçimi yaparken kendi beceri ve eğilimlerinizi iyi değerlendirmeniz ve seçtiğiniz mesleğin özelliklerini iyi tanımanız gerekir.

Bilkent Üniversitesi, tercih döneminde üniversite adaylarına meslekler ve iş alanları konusunda bilgi vermek amacıyla Meslek Seminerleri düzenlemektedir. Bu seminerlerde genel olarak bölümlerin programları ve eğitim hedefleri tanıtılmakta, adaylar da bu doğrultuda kendilerini mezuniyet sonrasında bekleyen kariyer alternatiflerine ilişkin bilgi edinmektedir.

Önceki dönemlerde kampüste yapılan Meslek Seminerleri, COVID-19 salgını nedeniyle bu yıl uzaktan eğitim teknolojileriyle gerçekleştirilecektir. Zoom platformu üzerinden öğretim üyelerimizin canlı olarak yürüteceği bu seminerlerin yaklaşık 60 dakika sürmesi planlanmıştır.

İstediğiniz bölümlerin meslek semineri sunumlarına katılabilmek için aşağıda bağlantı ya da yukarıdaki başlıkta bulunan takvimdeki etkinlikleri tıklayarak kayıt yaptırabilirsiniz. Alternatif olarak, yukarıdaki menüde “Seminerlere Kayıt” başlığı altında yer alan bölüm isimlerini takip ederek de kayıt formu doldurmanız yeterli olacaktır.