Kampüs Ziyaretleri

Tercih döneminde adayların yanındayız!

18 Temmuz – 5 Ağustos 2022 tarihlerinde hafta sonları dahil her gün saat 09.00’dan akşam 19.00’a kadar düzenlenen Tanıtım Turları’na katılmak için Bilkent Üniversitesi kampüsüne davetlisiniz.

Ziyaretiniz süresince üniversitenin eğitim programları hakkında rehber öğrencilerimizden bilgi alabilecek, kampüsün güzelliklerini ve olanaklarını yerinde görebileceksiniz.

 

Kampüs Ziyaretinizde Sizi Neler Bekliyor:

 • Kampüs ziyaretinize Rektörlük binasında başlayacaksınız. Sizleri rehber öğrenciler karşılayacak.
 • Hedeflediğiniz bölümlere ilişkin sorularınızı rehberlerimize yöneltebilecek, ilgi alanlarınızla eşleşebilecek başka eğitim programlarını da tanıma fırsatı elde edeceksiniz.
 • Bu ziyaretlerin önemli bir özelliği de eğitimin yanı sıra üniversitenin diğer olanaklarına yönelik fikir edinebilmeniz olacak. Kampüsü gezmek isterseniz yine rehber öğrenciler size eşlik edecek.
 • Kampüs turu öğrenci yurtlarından başlayacak ve yurtlar bölgesindeki spor salonuyla devam edecek. Daha sonra fakülte binaları ile kampüsün ana noktalarını görecek ve son olarak kütüphaneyi gezeceksiniz.

Kampüse Ulaşım:

 • Özel araçla:
  Ankara-Eskişehir karayolu 12. kilometredeki Bilkent köprüsünden Bilkent yoluna sapınız. Kavşaklarda hiç sapmadan beş kilometre yol alınca Bilkent Üniversitesi Merkez Kampüs girişine ulaşacaksınız.
 • Bilkent Üniversitesi servis otobüsleriyle:
  Bilkent Üniversitesi servis otobüsleri, Tunus Caddesi (Dünyagöz Taksi yanı) ve Sıhhiye Köprüsü (Tandoğan Meydanı yönünde) duraklarından kalkmaktadır. Otobüs saatleri ve bilgi için http://bilkent.edu.tr/ulasimcizelgesi bağlantısını inceleyebilirsiniz.
 • Dolmuşla:
  Bilkent Üniversitesi hattında çalışan dolmuşlar, her gün 7.30 – 20.00 saatleri arasında, Denizciler Caddesi – Celal Bayar Bulvarı – Konya Yolu – Eskişehir Yolu – Bilkent güzergâhını izlemektedir.
 • Metroyla: 
  Kızılay-Çayyolu metro hattını kullanmak isterseniz Bilkent durağında inerek 175 ve 176 numaralı belediye otobüsüyle kampüse ulaşabilirsiniz.