Eğitim Ücreti

  • 2022-2023 Güz yarıyılı eğitim ücreti 2022 girişli öğrenciler için 59.000 TL’dir (%8 KDV dahil).
  • Eğitim ücreti tüm bölüm ve programlar için (İngilizce Hazırlık Programı dâhil) aynıdır.
  • Üniversiteye yeni kayıt yaptıracak öğrenciler Güz yarıyılı eğitim ücretini kesin kayıt sırasında öder. Sonraki yarıyıllarda, yarıyıl eğitim ücreti ders kayıtlarından önce ödenir. Eğitim ücretleri yarıyıl bazında belirlenir ve tahsil edilir. Güz yarıyılı eğitim ücreti Haziran ayında, Bahar yarıyılı eğitim ücreti ise Aralık ayında açıklanır.
  • Bahar yarıyılı eğitim ücretini erken olarak Güz yarıyılı başında ödemeyi tercih edenlere, Bahar yarıyılı için de Güz yarıyılı eğitim ücreti uygulanır. 2022-2023 Güz ve Bahar yarıyılları ücretini kesin kayıt sırasında birlikte ödeyecek öğrenciler için bu iki yarıyılın toplam ücreti 118.000 TL’dir (%8 KDV dahil).
  • Yarıyıl eğitim ücretleri, anlaşmalı bankaların (Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası) onay vermesi koşuluyla, dört eşit taksit olarak da ödenebilir; ayrıca %6,5 işlem ücreti alınır.

Bilkent Üniversitesi’nde eğitimine devam eden kayıtlı öğrenciler için yarıyıl eğitim ücretine yapılan artışlar enflasyon oranıyla sınırlı tutulur.

Yaz döneminde ders almak tercihe bağlıdır. Yaz döneminde ders almayı tercih eden öğrenciler kayıt yaptırdıkları derslerin kredilerine göre ayrı ücret öder.