Eğitim Ücreti

Bu sayfada belirtilen eğitim ücretleri KDV hariç tutarlardır. Eğitim ücretleri kayıtlar sırasında geçerli olacak olan KDV oranı eklenerek tahsil edilecektir.


 

  • Eğitim ücreti 2021-2022 akademik yılında 2021 girişli öğrenciler için 57.500 TL’dir. (KDV hariç)
  • Eğitim ücreti tüm bölüm ve programlar için (İngilizce Hazırlık Programı dâhil) aynıdır. 
  • Eğitim ücreti, güz ve bahar yarıyılı başlarında, iki eşit taksitte ödenir. Bilkent Üniversitesi’ne yerleşen öğrencilerin kesin kayıtlardan önce güz yarıyılı eğitim ücretini ödemiş olması gereklidir. Yarıyıl eğitim ücretleri, anlaşmalı bankaların (Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı ve Kredi Bankası) onay vermesi koşuluyla, her biri 7.187,5 TL (KDV hariç) tutarında dört taksit olarak da ödenebilir; ayrıca %2 işlem ücreti alınır. Eğitim ücretleri tek çekim olarak kredi kartıyla da ödenebilir. Bazı bankaların kartları ile kredi kartına taksit yapılması da mümkündür; kredi kartına taksit yapıldığında ayrıca %3,5 işlem ücreti alınır.

Bilkent Üniversitesi’nde eğitimine devam eden kayıtlı öğrenciler için, KDV hariç eğitim ücretine yapılan yıllık artışlar enflasyon oranıyla sınırlı tutulur.

Yaz döneminde ders almak tercihe bağlıdır. Yaz döneminde ders almayı tercih eden öğrenciler kayıt yaptırdıkları derslerin kredilerine göre ayrı ücret öder.