Yurtlar

Bilkent Üniversitesi, modern tesislerinde öğrencilerine geniş yurt olanakları sağlamaktadır.

Bilkent Üniversitesi yurtları, 4.000’i aşkın kapasitesi ile öğrencilere eğitim süreleri boyunca huzurlu ve temiz bir ortamda barınma olanağı sağlamaktadır. Öğrenciler, yurtlarda temel ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilecekleri bütün olanakların yanı sıra verimli ders çalışabilmeleri ve zamanlarını etkin bir biçimde değerlendirebilmeleri için gerekli her türlü mekana sahiptir.

Yurt binalarında dört kişilik, üç kişilik, iki kişilik ve tek kişilik odalara ek olarak çalışma ve dinlenme salonları, televizyon odaları, çizim odaları, masa tenisi ve bilardo odaları, mini mutfaklar ve çamaşır yıkama odaları yer almaktadır. Ayrıca, özel tek kişilik yurtların odalarında banyo/WC ve yan oda ile paylaşımlı mutfaklar bulunmaktadır.

Tüm yurt odalarında dışarıdan aranmalara açık ve kampüs içerisinde ücretsiz kullanılabilen iç hat telefonlar vardır. Yine bütün odalarda bulunan ve ücretsiz olarak yüksek hızlı internet erişimi sağlayan bilgisayar bağlantıları, öğrencilerin akademik ve sosyal yaşantılarına teknolojiyi katmalarına olanak tanımaktadır.

Yurtların çevresinde öğrencilerin sosyal hayatlarını renklendirecek açık ve kapalı spor alanları, lokantalar ve kafeteryaların yanı sıra yaşam alanlarını genişletecek parklar, bahçeler ve otoparklar da yer almaktadır.