Sosyal ve Kültürel

Kampüsteki sosyal ve kültürel etkinliklerin önemli bir bölümü Öğrenci Dekanlığı ve Öğrenci Etkinlikleri Merkezi çatısı altında yürütülür.

Öğrenci Etkinlikleri Merkezi, bünyesindeki kulüp ve topluluklarla kampüs yaşamını canlı tutmaktadır. Bu oluşumlara örnek olarak Doğa Sporları Topluluğu, Satranç Kulübü, İşletme ve Ekonomi Topluluğu, Mühendislik Topluluğu, Müzik Topluluğu, Mizah Kulübü, Sinema Topluluğu ve Tiyatro Kulübü gösterilebilir.

Konserler, söyleşiler, film gösterimleri, seminerler, spor turnuvaları ve geleneksel Bahar Şenliği, Bilkent’teki öğrencilik hayatının renkleridir. Tiyatro Bölümü öğrencilerinin sergilediği oyunlar yıl boyunca Bilkent Tiyatro Salonu’nda sahnelenmektedir. Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ve Bilkent Üniversitesi Kütüphanesi ise birçok sergiye kapılarını açmaktadır.

İdarecisinden spikerine her görevde öğrencilerin çalıştığı Radyo Bilkent, başkentin en sevilen yerel radyolarındandır. FM bandında 96.6 MHz frekansından yayın yapmakta ve internet aracılığıyla bütün dünyada dinlenebilmektedir.

Bilkent Senfoni Orkestrası (BSO), 800 kişilik Bilkent Konser Salonu’nda ve Türkiye çapında verdiği konserlerde dünyaca ünlü solistleri ve şefleri ağırlamaktadır. Kampüsteki ODEON Gösteri Merkezi de birçok konser ve etkinliğin düzenlendiği 4.000 kişilik modern bir mekandır.