Mezunlar Nerede

Bilkent öğrencileri, konularında son derece iyi yetişmiş, sosyal becerileriyle de öne çıkan bireyler olarak diploma alırlar. Güvenli bir geleceğe adım atarken, başarının ve mutluluğun anahtarı ellerindedir.

Bugün sayıları 50.000’e yaklaşan mezunlarımız, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında Bilkent Üniversitesi’ni başarıyla temsil etmektedir.

Bilkent Üniversitesi öğrencileri, henüz okurken iş dünyasının dinamikleriyle tanışmakta ve gelecekteki kariyerlerine erkenden hazırlanmaktadır. Öğrencilere bu doğrultuda hizmetler sunan Kariyer ve Mezunlar Ofisi, mezuniyet sonrası planları konusunda Bilkentlilere ışık tutmakta ve her yıl değişik sektörlerden 100’e yakın kuruluşu kampüste öğrencilerle bir araya getirmektedir. Deneyimli mezunları öğrencilerle buluşturan mesleki toplantılar da düzenleyen bu ofis, mezunların kampüsle bağlarını sıcak tutacak iletişim etkinlikleri de gerçekleştirmektedir. Öğrenci ve mezunların kendi özgeçmişlerini yükleyebildiği ve sisteme üye işverenlere ait ilanlara başvurabildiği özgeçmiş veri tabanı da Kariyer ve Mezunlar Ofisi’nce yürütülmektedir.

 

Mezunlar Nerede-01Y.D._mezunlar Nerede-01

MEzunlar HAngi Ülkelerede-01mezunlar-ankara-dısı-01

Mezunlar nerede calısıyor-01mezunlar-nerede-cokuluslu-01

*  Tüm grafikler Temmuz 2019 verilerini yansıtmaktadır.