Mezunlar Nerede

Bilkent Üniversitesi öğrencileri, konularında son derece iyi yetişmiş, sosyal becerileriyle de öne çıkan bireyler olarak diploma alırlar. Güvenli bir geleceğe adım atarken, başarının ve mutluluğun anahtarı ellerindedir.

Bilkent Üniversitesi Kariyer Merkezi, öğrencilere mezuniyet sonrası planları konusunda destek sağlar ve iş dünyasına ilişkin bilgiler aktarır. Öğrencilerin hedeflerine uygun işlere yönelmelerine yardımcı olan bu birim, özgeçmiş yazımı ve mülakat teknikleri konusunda bire bir danışmanlık vermekte ve eğitimler düzenlemektedir. Öğrencileri her yıl değişik sektörlerden 100’ü aşkın kuruluşla bir araya getiren Kariyer Merkezi, bu kuruluşlardaki staj ve iş olanaklarını tanıtan etkinlikler de gerçekleştirir. Merkez, öğrenci ve mezun özgeçmişlerini içeren bir veri tabanını internet üzerinden işverenlerin erişimine sunmaktadır. Özgeçmişlerini bu veri tabanına kendileri yükleyebilen Bilkentliler, üye şirketlerin iş ve staj ilanlarına sistem üzerinden başvurabilmektedir.

Mezunların birbirleriyle ve üniversiteyle olan bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen Bilkent Üniversitesi Mezunlar Merkezi, bu doğrultuda mesleki ve sosyal içerikli panel ve toplantılar düzenler, kampüsteki etkinlikleri mezunlara duyurur, mezunların öğrencilere deneyimlerini aktardığı buluşmalar gerçekleştirir. Üniversitenin Kariyer Merkezi’yle beraber Bilkentlileri çeşitli iş ve eğitim olanakları hakkında bilgilendirmek, Mezunlar Merkezi’nin diğer sorumluluklarındandır.

mezun1 mezun2
mezun4
mezun5 mezun6